AIESEC stáže - Turecká vlajka

TOP6 miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Turecka

Turecko je jednou z  často vyhľadávaných turistických destinácií, a to nielen pre letné dovolenky pri mori. Turisti z celého sveta totiž radi poznávajú aj miestne kultúrne dedičstvo a pamiatky, o ktoré v krajine polmesiaca nie je núdza. My vám prinášame výber TOP6 miest, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny určite mali vidieť a navštíviť.

 

1. Antalya

Začneme pri mori, aby sme zachovali charakter Turecka ako atraktívnej prímorskej destinácie. Antalya je jedným z najpopulárnejších prímorských letovísk, ide o celistvý rezort s hotelmi, barmi, reštauráciami a peknými plážami. Špecifikom je kontrast pláží s blízkymi horami, na ktorých si môžete vyskúšať horolezectvo.

Zdroj: wikipedia.org

 

2. Bodrum

Tentoraz tu máme kontrast pohody na piesku na pláži s históriou. Bodrum totiž nie je len také klasické letovisko, nakoľko sa v meste nachádza krásny zámok Sv. Petra z roku 1402. Známy je aj ako Bodrumský zámok, navštíviť tam môžete aj populárne múzeum.

Zdroj: www.forbes.com

 

3. Ephesus

Vedeli ste, že toto mesto bolo ešte počas prvého storočia pred naším letopočtom jedným z najväčších centier Rímskej ríše? Dnes už sú z neho archeologicky dôkladne preskúmané ruiny. Turistov láka predovšetkým svojou autentickosťou a históriou, ktorá tu dýcha všade navôkol.

Zdroj: wikipedia.org

 

4. Ankara

Čo by to boli za tipy, keby sme vynechali hlavné mesto? Moderné a živé hlavné mesto Turecka spĺňa požiadavky aj tých náročnejších návštevníkov. Ponúka široké možnosti zábavy  i kultúrneho vyžitia. Ankara je klasikou, ktorá turistov nesklame.

Zdroj: www.ankara.pol.tr

 

5. Cappadocia

Fenomenálne obrázky doslova ako z iného sveta…tak to ponúka táto destinácia! Miestne pohorie sa tam počas rokov tak zvrásnilo a zvetralo, že vytvorilo unikátne obrazce v podobe najrôznejších útvarov. Ak sa chcete preniesť do rozprávky, Cappadocia bude tým správnym miestom.

Zdroj: www.argosincappadocia.com

 

6. Istanbul

Prehľad zakončíme pri zrejme najvyhľadávanejšej destinácii krajiny polmesiaca. Unikátna poloha (Istanbul sa nachádza v Európe i Ázii), nádherné parky, kombinácia tradičnej a modernej architektúry i kultúry – to je len zlomok z krásy Istanbulu. Návšteva tejto destinácie by vo vašom programe rozhodne nemala chýbať.

Zdroj: wikipedia.org

 

Tak čo, dostali ste chuť na návštevu Turecka? Krajinu polmesiaca môžete zažiť vďaka zahraničnej stáži – stačí sa len prihlásiť na program Global Citizen. Prajeme veľa šťastia a čo najviac dobrých zážitkov!

Autor : Tomáš Schügerl