O PROJEKTOCH

Hometown projekt je jeden z najväčších indonézskych projektov, ktorý sa sústreďuje na zvýšenie povedomia o starostlivosti a zdraví obličiek, pretože práve zlyhanie obličiek je v krajine 4. najčastejším dôvodom úmrtia. Projekt sa realizuje v spolupráci so spoločnosťou na výrobu a distribúciu minerálnych vôd Danone Aqua vo viac ako 50 mestách v Indonézii.

Staň sa súčasťou najvplyvnejšieho projektu v Indonézii, ktorý minulý rok oslovil viac ako 844 327 ľudí. Tvojou úlohou spolu s ostatnými stážistami bude viesť mediálnu kampaň v lokálnych komunitách, prednášky o danej problematike v školách a v komunitných centrách, či organizovať podujatia zamerané na propagáciu starostlivosti o zdravie obličiek.

Projekt #IWasHere – the Greatest Children je 6-týždňový projekt, ktorého cieľom je zabezpečiť kvalitu vzdelávania a zabezpečiť rovnaký prístup k všetkým stupňom vzdelávania pre všetkých. Úlohou stážistu bude vyučovať deti v rôznych typoch škôl v južnej Jakarte ako aj viesť diskusie a semináre na tému seberovného prístupu k vzdelávanie pre všetkých. Popritom bude mať jedinečnú možnosť spoznávať Jakartu, tradičné jedlá, zvyky…

O KRAJINE

Indonézska republika sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, s niektorými územiami v Oceánii, medzi Indickým a Tichým oceánom a so svojím počtom ostrovov (viac ako 13 000) patrí medzi najväčšiu svetovú ostrovnú krajinu. Populácia Indonézie sa odhaduje na 258 miliónov ľudí a teda je na svete štvrtou najľudnatejšou krajinou.

Táto krajina je jednou z najrozmanitejších, svojou kultúrou, jazykom, celým radom tradičných jedál, svojimi zvykmi a bohatou históriou.

PRÍBEHY NAŠICH STÁŽISTOV