Päť vecí, ktoré mi dal AIESEC za 2 roky aktívnej účasti

Katarína Jurkova

Katarína Jurkova

Za 2 roky pôsobenia v tejto študentskej neziskovej organizácii som toho zažila naozaj veľa. Začala som pôsobením v oblasti medzinárodných projektov so zahraničnými stážistami (ktoré som neskôr aj sama viedla), neskôr pokračovala v zastúpení marketingu pobočky, a medzi tým som sa podieľala na organizovaní akcií a zúčastnila sa na mnohých konferenciách a školeniach.  Pri tom som zažila nemálo situácií, ktoré boli pre mňa niečím novým a značne preverili moje schopnosti. Stopercentne platí, že čím väčšia výzva, tým viac sa naučíte. Treba len vykročiť zo svojej komfortnej zóny a nebáť sa príležitosti. Tu je 5 najdôležitejších vecí, ktoré som si z AIESEC odniesla ja:

Schopnosť dôverovať ľuďom

V AIESEC som stretla ľudí, ktorým nielen záleží na svete, ktorý chceme zanechať budúcim generáciám, ale majú snahu ho meniť k lepšiemu. Iniciatíva je veľmi dôležitá, pretože keď chcete niečo zmeniť, treba začať vždy od seba. Naučila som sa predať ľuďom svoje znalosti, motivovať ich a dôverovať im pri riešení úloh.

Katarína Jurková

Katarína Jurková

Priateľov a kontakty

Získala som priateľstvá s ľuďmi, s ktorými by som sa inak nemala ako stretnúť. Väčšina z nich je z iných krajín alebo opačnej časti Slovenska. Sú to ľudia, na ktorých sa môžete kedykoľvek obrátiť a viete, že rovnako ako vy pre nich, oni pre vás spravia, čo bude v ich silách. Ľudia ktorých s radosťou oslovíte, keď rozbiehate firmu a potrebujete schopného partnera.

Skúsenosti a zručnosti

Organizovanie projektu a vedenie tímu ľudí, zodpovednosť za celý priebeh, za výberový proces a spokojnosť stážistov, za právne úkony aj PR organizácie – to sú veci, ktoré vám zlepšia komunikačné a prezentačné zručnosti, logiku, kreativitu, time management a iné soft skills.

Katarína Jurková

Katarína Jurková

Poznanie samej seba

Vďaka práci v AIESEC som mala možnosť vyskúšať si a vystriedať rôzne pozície v krátkom čase, čo by v zamestnaní nebolo možné. Vďaka nim viem, čo čakať sama od seba v ťažkých situáciách a čo zvládam lepšie ako ostatní.

 Odvahu

Ak máte kontakty na skvelých ľudí ktorým dôverujete, zopár skúseností a viete, čo vám ide najlepšie, zistíte, že každá nástraha v živote je výzvou. S každou výzvou sa toho naučíte ešte omnoho viac. Odvaha nie je nemať strach, ale napriek nemu čeliť problémom. Problémy sú iba príležitosti mimo vašej komfortnej zóny.

Katarína, AIESEC Trnava