Z neznámych do roka tretia (AIESEC) rodina

Daniela Škojcová

Daniela Škojcová

Keď som prišla na vysokú školu, v novom meste som nepoznala takmer nikoho. Známosti ale nadväzujem, chvalabohu, celkom ľahko, tak to až taký problém nebol. V prvý týždeň bývania na internáte som mala dobré vzťahy so spolubývajúcimi, našla som si spriaznenú dušu medzi novými spolužiakmi, ale stále mi niečo chýbalo.

Po mesiaci som to zistila – chýbal mi AIESEC. Miesto, kde som konečne stretla mladých ľudí, ktorí na sebe reálne pracujú. Na svojej prvej  konferencii som prvýkrát počula o tom, ako správne prezentovať a rozprávať pred ľuďmi, ako si správne zorganizovať čas… a dokonca som si to aj mohla vyskúšať a následne som dostala spätnú väzbu. Títo ľudia verili v to, že úprimnosť a hodnotenie sa navzájom ich posúva ďalej. A verili správne. Bežní kamaráti ti nikdy nepovedia do očí čo robíš zle, čo by si mal zmeniť, čo im naozaj na tebe vadí. A aj vďaka toľkej úprimnosti, inšpirácie, podpory a pomoci sa AIESEC začal stávať mojou treťou rodinou. Vďaka tým ľudom.

Daniela Škojcová

Daniela Škojcová

Ľudia tu mi sú veľmi podobní. Už počas prvej konferencie som našla svoju „AIESEC dvojičku“, ktorá pri mne stála vždy, keď som to potrebovala. Prežili sme spolu rok vo výkonnej rade pobočky, kde nás bolo spolu šesť. Šesť zo začiatku úplne odlišných ľudí. Po prvých mesiacoch sme sa akceptovali, po ďalších hádali a po prvom spoločnom pol roku sa z nás stali veľmi dobrí kamaráti.

Daniela Škojcová

Daniela Škojcová

A to nie je všetko, siaha to aj za hranice! Tu som zistila, že aj vo svete sú rovnako šialení a ambiciózni mladí ľudia ako som ja. Mám skvelý kamarátsky vzťah s Egypťanom, ktorý je mojím osobným koučom. Pol roka som pracovala s Moldavčankou, ktorá ma viedla počas mojej pozície viceprezidentky marketingu na lokálnej pobočke. Nie len, že ma naučila o marketingu viac, ako celý rok štúdia na vysokej škole, ale v našom tíme marketérov vytvorila tak silné vzťahy, že mi pri našom poslednom tímovom stretnutí vypadlo pár sĺz.

Daniela Škojcová

Daniela Škojcová

A skrátka cítim, že vďaka týmto ľuďom som sa stala lepším človekom. Človekom, ktorý už nemyslí len na seba a svoje potreby, ale ktorý myslí aj na druhých a svet okolo neho. Človekom, ktorý už nerieši čo všetko spraviť pre to, aby mal v škole samé A-čka, ale ktorý sa na vzdelávanie pozerá komplexnejšie a hľadá možnosti, ako ho celkovo vylepšiť. Človekom, ktorý na sebe stále pracuje. Nie len pre sebecké dôvody, ale pre to, že vie, čím lepší je, tým viac toho môže pozitívne ovplyvniť.

Daniela Škojcová

Daniela Škojcová

A nie. Počas tohto obdobia som necestovala. Stalo sa to všetko tu, na Slovensku.

Daniela, AIESEC Nitra