My AIESEC adventure

Nelka Mašlonková

Nelka Mašlonková

Moje meno je Nelka a som študentkou účtovníctva. Som v tejto študentskej organizácii síce len od októbra 2015, ale to čo mi AIESEC dal sa dá len ťažko opísať v pár vetách.

Môj prvý kontakt so stážistami počas ich „Welcome party“

Môj prvý kontakt so stážistami počas ich „Welcome party“

Bola som súčasťou tímu, ďalší semester budem mať možnosť viesť môj vlastný tím, mám možnosť stretávať ľudí z celého sveta, ľudia vďaka mne môžu odísť do zahraničia a možno im to aj zmení život. A čo je najdôležitejšie, stretla som úžasných ľudí s rovnakými hodnotami, ktorí sa stali mojimi najlepšími kamarátmi. Ťaháme za jedno lano, máme spoločný cieľ a pracujeme pre lepšiu spoločnosť. Zažívame spolu úžasné chvíle a ja viem, že sa na týchto ľudí môžem spoľahnúť kedykoľvek a obrátiť sa na nich s čímkoľvek.

AIESEC mi zmenil život a nikdy nebudem ľutovať rozhodnutie, že sa pridám. Títo ľudia sa neboja snívať veľké sny. Pretože, ak človek naozaj chce, všetko je možné. V tejto organizácii som sa naučila, že len pomáhaním iným ľuďom, môžeme dostať viac ako máme a že najšťastnejší ľudia nie sú tí, ktorí dostávajú viac, ale tí, ktorí dávajú viac.

Prvá lokálna konferencia, na ktorej som spoznala množstvo ľudí a zistila, čo AIESEC skutočne robí

Prvá lokálna konferencia, na ktorej som spoznala množstvo ľudí a zistila, čo AIESEC skutočne robí

Vďaka AIESEC mám pocit, že niekam patrím a že robím niečo zmysluplné pre spoločnosť. AIESEC ma naučil, že každý človek je výnimočný. Vedela som, že ak sa na to dám, tak už nebudem mať toľko času ako predtým, ale stojí to za to. Ten pocit, že môžem niekomu pomôcť splniť jeho sny, je na nezaplatenie.

Ľudia sa ma často pýtajú, prečo to robím, keď za to nemám zaplatené a len ma to oberá o čas. A na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď: „Nepotrebujem peniaze za to, že pomáham iným ľuďom. Skúsenosti, motivácia, spomienky, zážitky a úžasní ľudia sú pre mňa viac ako peniaze.“

Nelka, AIESEC Bratislava