AIESEC Blog - Zahraničné stáže - Litva

Litva – miesto, ktoré mi pomohlo vyrásť

Keď som rozmýšľala, ako strávim toto leto, dozvedela som sa o AIESEC, ktorý mi ponúkol presne to, čo som hľadala: DOBRODRUŽSTVO, CESTOVANIE, NOVÉ PRIATEĽSTVÁ, ANGLIČTINU V PRAXI. Svoju stáž som absolvovala v Litve, ktorá je pre mnohých z nás dosť neznámou krajinou. Spoznala som úplne nové miesto na Zemi, ich zvyky, povahu ľudí, jazyk. A bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok a kopec dobrodružstiev.

Mojou náplňou bola práca v detskom tábore, kde sme spolu s dvomi ďalšími stážistami z Macedónska a Maďarska pracovali ako „učitelia angličtiny“. Naše hodiny sme sa snažili viesť v zábavnom duchu, vyskúšali sme si prácu v tíme a spoločne sme zlepšovali svoju angličtinu. Medzi deťmi a nami vznikli naozaj pevné vzťahy a priateľstvá. V tábore bolo mnoho atrakcií, vyskúšala som si jazdu na koni, streľbu z luku a dokonca kanoing.

Počas stáže som mala taktiež možnosť cestovať. Dá sa povedať, že som precestovala takmer celú Litvu, dokonca sme zablúdili aj do Rigy, hlavného mesta susedného Lotyšska. Mala som tam možnosť zaplávať si v Baltskom mori, ktoré bolo samozrejme veľmi studené.

Táto stáž mi pomohla byť samostatnejšou, sebavedomejšou a otvorenejšou novým možnostiam. Preto neváhaj a prijmi príležitosť, ktorú ti život ponúka!

– Adriana, Litva, Global Volunteer