Kariérna cesta v AIESEC

Prvé tri mesiace v AIESEC budeš členom tímu, spolu s ďalšími ľudmi a so svojim tím lídrom. Spolu budete mať na starosti projekt. Naučíš sa, ako sa pracuje v tíme a aké to je pracovať s rôznymi ľudmi spoločne za jedným cieľom.

Po troch mesiacoch máš možnosť aplikovať na pozíciu tím lídra. Pokiaľ do budúcnosti plánuješ mať svoj tím ľudí, toto je skvelá príležitosť, ktorá ťa na to pripraví. Naučíš sa ako správne pracovať s rôznymi povahami, ako delegovať, motivovať a usmerňovať svojich členov. Popri tom spoznáš sám seba a svoje slabé a silné stránky.

Ďalšia pozícia, ktorú si môžeš vyskúšať, je pozícia viceprezidenta pobočky, teda člena výkonnej rady. Ako člen výkonnej rady si spolu s ostatnými členmi zodpovedný za komplexný chod celej pobočky, dianie na pobočke, finančnú stabilitu pobočky, reputáciu a dobré meno pobočky. Zároveň si zodpovedný za svoju konkrétnu oblasť, máš pod sebou tím lídra a jeho tím, s ktorými pracuješ.

Každá pobočka má svojho manažéra. Táto osoba je zodpovedná za celkovú situáciu na pobočke, komunikuje a aplikuje stratégie z národnej úrovne AIESEC na Slovensku a vedie výkonnú radu.

Pokiaľ by ti ani tieto pozície stále nestačili, AIESEC ponúka oveľa viac možností, ako uplatniť svoj potenciál a zväčšiť svoje zručnosti. Či už ako člen národného tímu AIESEC na Slovensku, národného podporného tímu alebo člena trénerského tímu, ktorý doručuje tréningy členom AIESEC.

Ako vidíš, AIESEC prináša veľa možností. Je už len na tebe, ktorú z nich využiješ. Nepremeškaj príležitosť. Prihlás sa ešte dnes!

Karin Daňová