Jeden krok do neznáma mi zmenil život

Róbert Gróf

Róbert Gróf

Niekto sa snaží o osobný a profesionálny rozvoj už od začiatku VŠ. A niekto si uvedomí, že niečo také môže byť užitočné do života až ku koncu štúdia, keď je už veľakrát neskoro. Ja som sa už takmer dostal do tej druhej skupiny, keď som o AIESEC počul prvýkrát od kamarátov. Neskôr pri nábore nových členov som si teda povedal, že to skúsim, veď mám dosť voľného času. Nečakal som nič závratné, tesne pred vstupným pohovorom som aj váhal, či tam vôbec ísť.

Nakoniec som spravil ten malý krok do neznáma. A nikdy som to neoľutoval. Najprv som si vyskúšal prácu v tíme, pričom som absolvoval aj národnú konferenciu, kde bolo 200 podobne zmýšľajúcich mladých ľudí, ako som ja. Študentov, teraz už aj priateľov, ktorí sa nechcú životom len tak potulovať, ale chcú aj niečo dosiahnuť a pritom rozvíjať aj svoje okolie. Toto je jedna z najväčších výhod AIESEC pre mňa. Keď prídem na konferenciu, vidím tých usmievajúcich sa ľudí, čo sa stále osobnostne posúvajú ďalej a hneď mám motiváciu na sebe pracovať aj ja.

Róbert Gróf

Róbert Gróf

Po pol roku som spravil už oveľa väčší krok, keď som sa dostal do výkonnej rady našej miestnej pobočky. Od toho momentu akoby môj život nabral neskutočné zrýchlenie. Zrazu som mal na starosti 3 tímy, pre ktorých som mal byť lídrom. Popritom som bol členom úžasného tímu ľudí, ktorý mal na starosti chod celej pobočky. Absolvoval som ďalšie konferencie, spoznal desiatky, možno aj stovky AIESECárov z viacerých kútov sveta, denne som komunikoval so zahraničnými AIESEC pobočkami,  organizoval som podujatia v rámci proma stáží a v neposlednom rade som bol zodpovedný za niekoľko stážistov, ktorí sa aj vďaka mne dostali do zahraničia, kde si mohli plniť svoje sny.

Róbert Gróf

Róbert Gróf

Keď sa teraz pozriem späť na svoje začiatky v AIESEC, môžem povedať, že som sa odvtedy kompletne zmenil. Oveľa viac si verím, mám oveľa viac priateľov, mám kopu skúseností a sny, ktoré verím, že môžem premeniť aj na skutočnosť. A toto je len môj príbeh, len jeden z mnohých. Najlepšie na AIESEC je, že je to platforma, kde si môžeš vyskúšať mnoho oblastí a pozícii, podľa toho čo ťa na začiatku najviac zaujme. Treba len spraviť ten prvý krok, vyplniť prihlášku a Tvoj príbeh zmeny sa môže začať.

Róbert, AIESEC Nitra