Ako som sa rozhodol ísť na stáž

Ahojte všetci!

Takže skúsme to tak z obšírnejšia, aby sme sa dostali k tomu, prečo som sa rozhodol tento blog písať.

Volám sa Jozef Pšenica, pochádzam z malebného miesta, kde sa vlaky prekladajú na širokorozchodnú železnicu a skrachoval tam aj čínsky obchod.

Ako ste si už určite všimli, pre istotu šifrujem svoje pravé osobné údaje, čo vám môže napovedať, že som študentom odboru, kde jeden z najväčších nepriateľov nesie názov Riman. A keď sa tak nad tým zamyslím, tak už aj strašiak pod názvom GDPR. (Ak tipujete, že som študentom práva, tak máte veľkú pravdu.)

Teraz sa dostávame do miesta, kde ide do tuhého. Neviem, či sa to stalo niekedy aj vám, ale toto leto, ako som si plnil svoje CVčko brigádou ako pomocník v advokátskej kancelárii (rozumej, chlapec pre všetko), som dostal záchvat dobrovoľníctva typu, že chcem pomôcť zmeniť svet a podobne. Však to poznáte. Prakticky som si s miernou letnou depresiou hovoril, že neviem, čo chcem robiť do budúcna v živote, ale že by to malo byť niečo zmysluplné, kde by som vedel pomáhať iným. Presne v tejto fajnovej náladičke sa mi niesol celý zbytok dňa, až kým som nešiel večer s chalanmi na pivo.

Počas našich hlbokých myšlienkových pochodoch o tom, ako ideme riešiť všetky svetové problémy, som sa kamošovi Filipovi (ten sa reálne volá Filip) vyspovedal o mojej prebiehajúcej životnej kríze. A keďže Filip je typ človeka, čo vám predá aj chrípku počas chrípkového obdobia, a je členom AIESEC, okamžite ma spracoval ako babu, ktorú chcete zbaliť niekde na akcii v Starej tržnici, lebo tam je teraz moderné chodiť.

Takže ani neviem, ako som sa zapísal ako záujemca o dobrovoľníckú stáž. No a presne v tomto bode nájdete dôvod, prečo som sa rozhodol písať tento blog. V júni idem na dobrovoľnícku stáž s dúfaním, že nájdem zmysel svojho života…alebo no, že sa aspoň vyhnem letnej depresii, lebo počúvať Lanu a jej summertime sadness tak 45x v priebehu jedného dňa už vážne odmietam.

 

Tak držte palce!

Váš Jožo Pšenica

 

Ak ťa Jožov príbeh oslovil, prezri si našu DATABÁZU STÁŽÍ.